O NÁS

Mažoretky Holešov

Mažoretky Holešov fungují více než 15 let jako zájmové sdružení ve Zlínském kraji ve městě Holešově pro děvčata ve věku od 5 do 19 let. Od svého založení jsou členy Svazu mažoretek a twirlingu České republiky (dále jen SMTČR), který je členem několika celosvětových asociací, jako např. NBTA Europe (National Baton Twirling Association Europe) nebo IBTF (International Baton Twirling Federation). 


Historie

Historie mažoretek v Holešově sahá až do roku 2000, kdy zde pod vedením paní Aleny Rafajové při SVČ DUHA Holešov fungovaly skupiny Holešovské mažoretky a DUHA Holešov.

Soubor Mažoretky Holešov (Lentilky a Arabelky) založila Lenka Doleželová (nyní Klepalová) v roce 2007 při tehdejším SVČ Duha Holešov za podpory paní ředitelky Jany Slovenčíkové. Poté se soubor osamostatnil a od roku 2009 pracuje jako občanské sdružení, později zapsaný spolek. 

Naše skupiny

V současné době fungují ve spolku tři závodní skupiny - Lentilky, Mini Lentilky, Baby Lentilky a nezávodní skupina - Přípravka.

Mezi členkami jsou několikanásobné mistryně České republiky v sólových disciplínách i ve velkých formacích. Pravidelně se účastníme nepostupových přehlídek a soutěží. Svým vystoupením zpestřujeme kulturní a společenské akce nejen ve městě Holešov, ale i v celé České republice a příležitostně i v zahraničí. 

Současnost

Současnými trenérkami v sezóně 2023 / 2024 jsou: Jolana Saibertová, Kateřina Svoboda, Nikola Podrazilová, Lucie Zapletalová a Lenka Klepalová.

Spolek je dlouholetým členem mažoretkové asociace Svaz mažoretek a twirlingu ČR (SMTČR), který je členem několika dalších světových asociací (NBTA Europe, IBTF).